Tvoríme Michalovce

Mala to byť len malá jam session v úzkom kruhu známych. Už sme sa tak raz stretli v lete. Partia domškolákov a zopár chlapov hudobníkov. Zdanlivo nesúrodé? Kdeže! Poopekali sme, deti polonahé pobehali po lese. A do toho sme si spoločne zabubnovali a zachrastili, prípadne zabúchali na iné dostupné imrpovizované nástroje. A bolo to super!

Na jeseň sme si to chceli zopakovať, ale vonku už nebolo počasie. Tak sme oslovili Freedom v Michalovciach, či by sme si mohli zahrať v ich priestoroch. Vraj áno, ale len keď to bude akcia pre verejnosť. 

Tak a tu sme: Bubnovačka pre radosť a besedovanie o živote. Lenže tým to neskončilo. Robíme akciu pre verejnosť? Pre akú vlastne? Chceli sme sa lepšie zamyslieť, aby sme zladili svoj zámer s obsahom. A došlo nám to! 

Chceme spraviť akciu pre všetkých, ktorí to cítia podobne ako my. A nemusia to byť len domškoláci alebo hudobníci. Radi by sme sa prepojili s ľuďmi, ktorí túžia žiť, nie len prežívať. Ktorí nechcú byť zalezení len vo svojich ulitách, ale prajú si vniesť pridanú hodnotu do spoločného priestoru. Tí, čo majú nejaký nápad. Aj tí, ktorí ho nemajú, ale túžia dobré nápady podporovať. Tí, ktorí niečo tvoria. Aj tí, ktorí chcú tvorbu ochutnať a zažiť. 

A tak sme pomyselne zašli ešte ďalej a vytvorili sme platformu, aby sme sa spolu mohli prepojiť aj virtuálne. A tak vznikla FB skupina Tvoríme Michalovce. Je to čerstvučké bábätko, narodené len pred pár dňami. Pridávajú sa doň zatiaľ skauti, domškoláci, maliari, tanečníci… No otvorená je skutočne všetkým, ktorí chcú do spoločného priestoru vniesť život a kreativitu. Aj tým, ktorí nechcú sedieť doma pod vplyvom zastrašovania a úzkosti, ale túžia žiť, hrať sa a tvoriť hodnoty. 

A tak prepajáme virtuálne so skutočným a pozývame všetkých na prvé živé stretnutie na tému Tvoríme Michalovce. Pretože sme si najskôr chceli len zabubnovať :). Poďme teda hrať spoločne. Na hudboné nástroje aj na životné príležitosti…

Ste srdečne pozvaní!

Pridaj komentár